راهنمای انتخاب پزشک خانواده در ترکیه

راندوو ترکیه، جدی‌ترین مرحله اخذ اقامت
حساسیت موضوع را جدی بگیرید!


آیا می دانید جزئیاتی که در فرم راندوو ترکیه وارد می کنید، می تواند در پذیرش درخواست اقامت شما تاثیر مستقیم داشته باشد؟
به خوبی میدانیم که افراد متقاضی اقامت، با فشار روانی ناشی از چالش های اداره مهاجرت، عدم آگاهی زبان ترکی استانبولی و جزئیات حساس فرم راندوو اقامت ترکیه، دچار استرس می شوند. ما در کنار شما هستیم تا با توجه به جزئیات و سوابق زندگی شما و همچنین روش اقامتی که برای سکونت در کشور ترکیه انتخاب کرده اید، اطلاعات موردنیاز در فرم دریافت نوبت از اداره مهاجرت ترکیه را به درستی وارد کرده و راندوو شما را دریافت نماییم.

نحوه گرفتن راندوو اقامت ترکیه توسط کارشناسان ترکیه فور اور

اطمینان داریم در مورد گرفتن راندوو اقامت ترکیه، نکات جدی بسیاری است که نمی دانید! پر کردن فرم راندوو ترکیه بدون آگاهی و تجربه، می تواند به قیمت رد درخواست شما تمام شود. به منظور مشاوره رایگان، کافیست بصورت تلفنی، واتس اپ یا تلگرام با کارشناسان ما تماس بگیرید و جزئیات درخواست ثبت نام در اداره مهاجرت ترکیه را مطرح نمایید. همکاران ما فوراً وقت راندوو ترکیه و همچنین بیمه سلامت ترکیه را برای شما دریافت خواهند کرد.

سفارش ثبت راندوو اقامت ترکیهشما می توانید ثبت راندوو اقامت در ترکیه را به تجربه و دانش وکلای ما بسپارید و از دغدغه چگونگی گرفتن کیملیک ترکیه رها شوید.

تماس فوری از طریق تلگرام
تماس فوری از طریق واتساپ
تماس فوری 05342406499

بدون مشاوره، مصاحبه اداره مهاجرت ترکیه را به خطر نیندازید!

پیشنهاد می کنیم که با مشاوره رایگان با همکاران ما در ترکیه فور اور، ریسک عدم ارائه اطلاعات نادرست به اداره مهاجرت ترکیه را به صفر برسانید و اقدام به گرفتن راندوو اقامت ترکیه نمایید. این اطلاعات می توانند شامل موارد زیر باشند:

 • نوع اقامت خود در کشور ترکیه
 • وضعیت اقامت سایر اعضای خانواده
 • تاریخ ورود به کشور ترکیه
 • درخواست برای بار اول یا تمدید اقامت
 • وضعیت اقامت سایر اعضای خانواده
 • نوع بیمه اقامت (برای خرید بیمه اقامت در ترکیه با بالاترین تخفیف ما تماس بگیرید.)
 • ثبت یا عدم ثبت آدرس در نفوس
 • میزان و روش دریافت تمکل مالی
 • و بسیاری از موارد دیگر که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

راهنمای جامع بیمه دانشجویی در ترکیه؛
آیا تفاوتی میان بیمه دانشجویی و بیمه سایر روشهای اقامتی وجود دارد؟

بیمه دانشجویی در ترکیه هیچ بیمه خاص و متفاوتی نسبت به آنچه که سایر افراد برای اقامت در ترکیه تهیه می‌کنند، نیست! حتی هزینه‌ای که افراد متقاضی اقامت ملکی یا اقامت از طریق اجاره برای بیمه خود پرداخت می‌کنند، با هزینه بیمه دانشجویی ترکیه، تفاوتی ندارد.
از آن جایی که کلیه افراد متقاضی اقامت، بایستی از بیمه درمانی متناسب با نوع اقامت خود برخوردار باشند، به این بیمه، اصطلاحاً بیمه اقامت دانشجویی ترکیه گفته می‌شود اما از لحاظ ماهیت و کیفیت، هیچ امتیاز یا محدودیت خاصی نسبت به سایر بیمه‌ها ندارد.
تمدید بیمه دانشجویی ترکیه به مدت زمان اقامت در این کشور و در واقع نامه دانشگاه بستگی دارد. بنابراین با توجه به مدت زمان مجوز تحصیلی خود، می‌توانید نسبت به درخواست بیمه یکساله و یا بیمه دوساله دانشجویی ترکیه اقدام نمایید.

کیم لیک

برای اطلاعات بیشتر درباره کیملیک ترکیه، می توانید اینجا را مطالعه کنید.
کیملیک ترکیه چیست؟


اداره مهاجرت ترکیه

اداره مهاجرت ترکیه

اداره مهاجرت ترکیه یا همان کوچ اداره سی در زبان ترکی استانبولی، محلی است که در همه مناطق کشور ترکیه شعبه دارد و شما می توانید در زمان گرفتن وقت راندوو در ترکیه، از لیست شعب آماده به خدمت، نزدیک ترین اداره به محل زندگی خود را انتخاب کنید.
حتی اگر سوالی در مورد شرایط اقامتی و یا مشکلات خود داشته باشید، می توانید با مراجعه به سایت اداره مهاجرت ترکیه یا تماس با شماره اداره مهاجرت ترکیه (شماره ۱۵۷ ترکیه بدون پیش شماره) از آدرس های اداره گوچ ترکیه اطلاع پیدا کنید و در ساعات اداری به آن ها مراجعه کنید.
این روزها دیده شده که در شهرهای پرجمعیت ترکیه، ادارات گوچ نظیر اداره مهاجرت استانبول، تنها در شعب خاصی اقدام به دریافت پرونده مهاجرتی می نمایند و از همین بابت از یک هفته تا یکماه طول می کشد تا سایت اقامت ترکیه، روز ملاقات یا همان راندوو را تعیین کند.

اطلاعات به روز در سایت رسمی اداره مهاجرت ترکیه

به جای اینکه اطلاعات مربوطه به مهاجرت و شرایط اقامتی را از منابع نامطمئن دریافت کنیم، بهتر است تا به سایت ثبت نام راندوو ترکیه مراجعه کنیم و از آخرین اخبار و اطلاعات و قوانین مربوط به اقامت اطلاع پیدا کنیم.
این وب سایت همان آدرسی است که ثبت نام راندوو ترکیه در آن انجام می گیرد و پس از آخرین جلسه با افسر پرونده اقامت، سایت پیگیری کارت اقامت ترکیه نیز در همین آدرس در دسترس می باشد و می توانید با مراجعه به مشاهده نتیجه اقامت، از آخرین روند پرونده خود، مدت زمان صدور کیملیک، و بطور کلی پیگیری کارت اقامت ترکیه مطلع شوید.
زمانی که فرایند بررسی و تایید پروسه اقامت شما به پایان برسد، وضعیت درخواست به صدور کارت اقامت تغییر می یابد و بارکد ارسال برای شما درج می گردد تا قادر به پیگیری کارت کیملیک از پست باشید.

امکان تماس با کارشناس فارسی زبان اداره مهاجرت ترکیه

با توجه به حضور قابل توجه هموطنان گرامی در کشور ترکیه، اداره مهاجرت اقدام به اضافه نمودن پشتیبان فارسی زبان به بخش تلفنی اداره مهاجرت نموده است. بنابراین می توانید با شماره گیری تلفن اداره مهاجرت ترکیه یا همان 157 با کارشناس فارسی زبان اداره مهاجرت صحبت کنید.
دقت کنید که کارشناسان فارسی زبان اداره مهاجرت به خصوص در اداره کوچ استانبول، در ابتدای مکالمه از شما نام و نام خانوادگی، محل زندگی و ملیت شما را سوال می کنند. از ارائه اطلاعات درست به اپراتور نگران نباشید و در کمال صداقت با وی صحبت کنید و مشاوره لازم را دریافت نمایید. دریافت این اطلاعات از شما، صرفاً برای ثبت سیستمی بوده و ارزش دیگری نداشته و موجب سوءاستفاده علیه خود شما نخواهد شد.

با شماره گیری تلفن اداره مهاجرت ترکیه یا همان 157 با کارشناس فارسی زبان اداره مهاجرت ترکیه صحبت کنید.

مدارک لازم برای راندوو ترکیه

برای اینکه فرم دریافت نوبت از اداره مهاجرت را پر نماییم، بایستی مدارک لازم برای اقامت ترکیه را آماده کنیم:

 • نسخه اسکن شده یک عکس پرسنلی با پس زمینه سفید
 • اطلاعات بیمه سلامت ترکیه
 • پاسپورت با تاریخ اعتبار کافی
 • اطلاعات کیملیک حال حاضر
 • آدرس دقیق محل سکونت مطابق آنچه که در اداره نفوس ثبت شده است
 • سیم کارت کشور ترکیه (لازم نیست به نام خودتان باشد)
 • آدرس ایمیل
 • اطلاعات شغلی و مالی
 • و غیره

پس از تکمیل فرم، سایت مذکور، یک برگه اقامت ترکیه برای شما صادر می کند که حاوی کد پیگیری ثبت نام شماست که می توانید تا زمانی که پاسخ درخواست اقامت شما داده شود، با همین برگه و برگه نخست راندوو خود در کشور ترکیه بمانید.

نکته مهم : اگر مدت زمان پاسخ اداره مهاجرت ترکیه به قدری طولانی شود که از تاریخ اعتبار اقامت قبلی شما هم رد شود، یا اگر بار اولی هستید، از سه ماه اقامت مجاز شما در ترکیه هم عبور نماید، نگران نباشید. این مسئله هیچ بار حقوقی و مالی برای شما نخواهد داشت و از وقتی که برگه راندوو ترکیه را در دست دارید، هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت و مسئولیت تاخیر در پاسخگویی با اداره مهاجرت است.
فقط اگر پاسخ و صدور کارت شما شما بیش از سه ماه طول بکشد، بایستی حتماً پیگیری نمایید.

مدارک لازم در روز مصاحبه، در فرم راندوو شما قید شده است.


بیمه اقامت ترکیه

بیمه اقامت ترکیه ویژه دریافت راندوو

همان طور که می دانید برای گرفتن راندوو اقامت ترکیه نیاز به خرید بیمه سلامت دارید. آیا می دانید که شرکت ترکیه فور اور به عنوان نمایندگی صدور بیمه اقامت در کشور ترکیه، قادر است بیمه درمانی ترکیه را با حداقل قیمت ارائه نماید.
شما می توانید بیمه اقامت ترکیه را با بالاترین تخفیف از ما بخواهید.
خرید بیمه سلامت ترکیه

عکس کیملیک ترکیه: بایدها و نبایدها

بارگزاری عکس یکی از مراحل در فرم درخواست اقامت ترکیه است که اداره مهاجرت تاکید ویژه ای روی رعایت نکات و استانداردهای آن دارد. در این باره اداره مهاجرت ترکیه بیان می کند که:

استفاده از عکس های بیومتریک مطابق استانداردهای ایکائو در اسناد مرتبط با اجازه اقامت، اجباری است و بایستی این استانداردها در نسخه های دیجیتالی و فیزیکی رعایت شود.

دلیل این امر اینست که همین عکسی که شما بارگزاری می کنید، عیناً روی کارت کیملیک شده چاپ خواهد شد. بنابراین لازم است که عکس از کیفیت استاندارد برخوردار باشد. حتی ممکن است عکسی که در سیستم خود دارید و در وب سایت بارگزاری می کنید، با عکس هایی که در روز راندوو اقامت ترکیه ارائه می نمایید، متفاوت باشد. اما همان عکسی که در سایت بارگزاری کرده اید، در کیملیک شما چاپ خواهد شد.
اطلاعاتی که در مورد عکس قید می شود، عیناً از اداره مهاجرت ترکیه استعلام شده است:

 1. عکس شما برای استفاده در مراحل اجازه اقامت باید در شش ماه گذشته مطابق با استانداردهای ایکائو گرفته شده و بایستی بیومتریک باشد. عکس های فتوکپی یا تکثیر شده توسط کامپیوتر و غیر بیومتریک پذیرفته نمی شوند. عکس بیومتریک شما توسط سامانه بررسی می شود و بر اساس تصاویر زیر پذیرفته یا رد می شود.
 2. صورت و مدل موی شما باید به طور کامل و در مرکز عکس نمایان باشد. کنتراست باید به خوبی تنظیم شود، جزئیات باید به اندازه کافی واضح و واضح باشند. ارتفاع صورت باید بین 32 تا 36 میلی متر باشد و 70 تا 80 درصد عکس را پوشش دهد.
  صورت و مدل مو
 3. عکس شما باید عاری از لکه ها و پس زمینه منقش باشد، رنگ ها باید خنثی باشند و عکس باید منعکس کننده رنگ های طبیعی صورت باشد.
  بدون لکه و نقوش پس زمینه
 4. عکس شما باید در حالی گرفته شود که مستقیماً به دوربین نگاه می کنید، چشم ها باید واضح و باز به نظر برسند، موها نباید چشم ها را مبهم کنند.
  نگاه مستقیم به دوربین
 5. در عکس اقامت ترکیه، سر شما باید در حالت عمودی باشد و به هیچ سمتی اشاره نکرده و در وضعیت خنده نباشد. دهان باید بسته به نظر برسد. از نوک چانه تا ناحیه ای که مو شروع می شود، اجزای راست و چپ صورت شما باید کاملاً نمایان باشند.
  نمایش کامل سر و صورت
 6. پس زمینه عکس کارت اقامت ترکیه شما باید بدون الگو و سایه باشد. اگر موهایتان تیره است، پس زمینه سفید و اگر روشن است، خاکستری متوسط ​​را انتخاب کنید.
  موی مشکی و پس زمینه سفید
  موی سفید و پس زمینه طوسی
 7. نور باید به طور یکنواخت روی صورت شما منعکس شود، عکس باید عاری از انعکاس، سایه و "قرمزی چشم" باشد.
  بدون قرمزی چشم
 8. چشمان شما باید در عکس شما به وضوح قابل مشاهده باشد، روی عینک نباید انعکاس داشته باشد، از عینک های رنگی یا آفتابی استفاده نکنید، فریم عینک نباید چشم ها را بپوشاند.
  استفاده صحیح از عینک
 9. بجز عینک های طبی که ناچار به استفاده از آن هستید، از لوازم جانبی دیگر نظیر کلاه استفاده نکنید.
  عدم استفاده از کلاه
 10. در عکس های افراد محجبه، صورت باید از نوک چانه تا پیشانی قابل مشاهده باشد، سایه ای روی صورت ایجاد نشود و رنگ روسری با رنگ زمینه متفاوت باشد.
  افراد محجبه
 11. عکس های کودکان خردسال نباید شامل سایر افراد یا اشیاء دیگر باشد و باید به سایر نکات بالا در مورد با کودکان هم توجه شود.
  عکس خردسالان

آیا اعتبار پاسپورت در روز راندوو اهمیت دارد؟

با ذکر یک مثال ساده پاسخ می دهیم. برای مثال اگر برای دوسال درخواست تمدید یا صدور اقامت را به اداره مهاجرت ترکیه ارائه می کنید، اما پاسپورت ایرانی شما کمتر از دوسال اعتبار دارد، اداره مهاجرت به درخواست دوساله شما پاسخ منفی می دهد و یا متناسب با اعتبار پاسپورت شما، اقامت کمتر از دو سال ارائه می نماید.
در این شرایط شما برای دوسال پول خاک ترکیه و هزینه بیمه اقامت ترکیه را پرداخت کرده اید اما اقامت دوساله نخواهید داشت و متضرر خواهید شد. بنابراین به تناسب اعتبار پاسپورت و مدت زمان مدنظر اقامت خود دقت کنید.

تمکن مالی برای روز راندوو ترکیه

آیا برای دریافت راندوو، به تمکن مالی ترکیه نیاز دارم؟

آنچه که مربوط به پر کردن فرم راندوو ترکیه می شود، این است که بهتر است وضعیت درآمدی خود را از خارج از ترکیه و به میزان حداکثر ممکن در صورت استطاعت مالی اعلام نمایید. اگر افسر پرونده احساس کند که شما استطاعت مالی اقامت در این کشور را ندارید، ممکن است با درخواست شما موافقت ننماید. صداقت را مبنای عمل خود برای ارائه هرگونه مدارک لازم برای روز راندوو قرار دهید و دقت کنید که درآمد اظهاری شما متناسب با مخارج زندگی در شهر مدنظر خود در ترکیه باشد.

هزینه راندوو ترکیه در سال 2024

هزینه ثبت نام فرم راندوو ترکیه که توسط کارشناسان دریافت می شود، در سال 2024 برابر 400 لیر می باشد. شما می توانید برای ثبت نام راندوو ترکیه خود با کارشناسان ما از طریق کانالهای ارتباطی زیر در تماس باشید.
اما آن چه که مربوط به هزینه های دولتی راندوو ترکیه می باشد، شامل موارد زیر است:

 • هزینه بیمه اقامت ترکیه (می توانید برای استعلام هزینه بیمه اقامت ترکیه خود با کارشناسان ما تماس بگیرید )
 • پرداخت حق خاک ترکیه: بسته به نوع اقامت و مرتبه درخواست متفاوت است اما تقریبا 80 دلار برای یکسال و 140 دلار برای دوسال می باشد.
 • هزینه صدور کارت اقامت ترکیه: : 356 لیر

در حقیقت هزینه دیگری برای دریافت راندوو اقامت ترکیه وجود ندارد مگر هزینه های جزئی یا حاشیه ای نظیر هزینه عکاسی، هزینه کپی و پرینت و یا هزینه های مربوط به کنسولگری نظیر گواهی تاهل و ... که ناچیز و قابل بررسی نمی باشند.

برای خرید لیر با ریال، دلار و ویورو جهت پرداخت هزینه های دولتی جهت دریافت اقامت در ترکیه، پیشنهاد می شود به بخش ارزی ترکیه فور اور در صفحه صرافی ایرانی در استانبول مراجعه نمایید.

در صورتی که قصد دریافت اقامت کشور ترکیه و ثبت نام در سایت اداره مهاجرت این کشور را دارید و به منظور پرداخت حق الزحمه ثبت نام راندوو ترکیه، پرداخت بیمه اقامتی ترکیه و سایر هزینه های دولتی مرتبط با اداره مهاجرت، نیاز به صرافی ایرانی در استانبول دارید، می توانید با دپارتمان ارزی ترکیه فور اور ارتباط برقرار نمایید.

 • حواله لیر ترکیه: جهت پرداخت از طریق ریال و دریافت لیر در ترکیه، می توانید به بخش حواله لیر به ترکیه مراجعه نمایید.
 • چنج دلار به لیر ترکیه: اگر وجه شما، دلار آمریکا می باشد، به منظور تامین هزینه های راندوو اقامت ترکیه، می توانید مناسب ترین نرخ دلار به لیر ترکیه را از ما بخواهید.
 • تبدیل یورو به لیر: در صورتی که وجه شما به یورو می باشد، جای نگرانی وجود ندارد چرا که ترکیه فور اور، نزدیک ترین نرخ ممکن به بازار استانبول را ارائه می نماید و می توانید برای تبدیل یورو به لیر ترکیه با ما در ارتباط باشید.
 • حواله یورو از اروپا به ترکیه: همچنین شما می توانید با حواله یورو به حساب موسسه در کشور ترکیه، هزینه های اقامتی و راندوو ترکیه را تامین نمایید. بنابراین برای دریافت بهترین نرخ حواله یورو به ترکیه با همکاران ما در ارتباط باشید.
 • حواله دلار به ترکیه: همچنین با مکاتبه با کارشناسان ما جهت ارسال حواله دلاری، می توانید حواله دلار آمریکا به ترکیه را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید.

پرداخت حق خاک ترکیه و نکاتی که اطمینان داریم نمی دانید!

حق خاک ترکیه مبلغی است که بایستی برای زندگی در کشور ترکیه بپردازید. در این صورت می توانید از بسیاری از مزایای این کشور همانند شهروندان ترکیه نیز برخوردار شوید. برخی از این مزایا در زندگی روزمره ملموس هستند نظیر امکان برخورداری از سیستم حمل و نقل بصورت رایگان در روزهای خاصی از سال، امکان استفاده از مراکز فرهنگی و کتابخانه ها، امکان استفاده از پلاژها با تعرفه دولتی، امکان استفاده از خدمات پزشکی نظیر عائله حکیمی و ...

شما می توانید برای اطلاع از چگونگی برخورداری از خدمات رایگان پزشکی در کشور ترکیه، مقاله جامع ما را در مورد نحوه انتخاب پزشک خانواده در ترکیه مطالعه کنید.

اما نکته مهم این است که حق خاک ترکیه را مطابق تعداد سالی پرداخت کنید که درخواست اقامت آن را می دهید. برای مثال اگر درخواست اقامت دوساله می دهید، حق خاک دوساله ترکیه را بایستی پرداخت کنید. اما همواره باید این ریسک را مدنظر داشته باشید که در صورت پذیرش اقامت به مدت کمتر از دوسال، بخشی از هزینه ای که برای سال دوم انجام داده اید، به ظاهر هدر می رود. البته بازپس گیری هزینه هدررفته از طریق اداره اقامت امکان پذیر اما مشکل است و مستلزم پیگیری و رفت و آمد است.
نکته دیگر نحوه پرداخت حق خاک ترکیه است. شما بایستی چند روز قبل از روز راندوو اقامت، به اداره مالیات یا همان ورگی ادارسی در منطقه خود مراجعه کنید و حق خاک ترکیه را مطابق آن چه در فرم پرینت شده راندوو خود، نوشته شده به مامور اداره مالیات پرداخت کرده و حتما رسید پرداختی خود را از ایشان دریافت کنید تا در روز راندوو اقامت خود به افسر مربوطه ارائه نمایید.
البته که امکان پرداخت اینترنتی حق خاک ترکیه هم وجود دارد اما توصیه ما بر حسب تجربه، پرداخت هزینه خاک ترکیه بصورت حضوری است.

پیگیری کارت اقامت ترکیه

پیگیری کارت اقامت ترکیه

در این بخش سعی می کنیم به چند سوال و نگرانی پاسخ دهیم: نخست اینکه مدت زمان صدور کیملیک در ترکیه نهایتاً سه ماه است. این زمان از تاریخ راندوو شما محاسبه می گردد.
پیگیری کارت اقامت ترکیه پس از مصاحبه اداره مهاجرت ترکیه از طریق سایت رسمی اداره مهاجرت ترکیه یا شماره تلفن اداره مهاجرت ترکیه (157) قابل انجام است.
اگر پس از پیگیری کارت کیملیک خود از طریق سایت یا تماس تلفنی، متوجه شدید که کارت شما صادر و ارسال شده است، دیگر از دست اداره اقامت خارج شده و بایستی پیگیری کارت کیملیک از پست را از طریق وب سایت PTT یا همان پست ترکیه انجام دهید.
مدت زمان صدور کارت اقامت ترکیه برای هر فرد و درخواست و در هر برهه زمانی از سال متفاوت است. بی دلیل خود را با دیگران مقایسه نکنید و استرس بیهوده نداشته باشید.

خروج از ترکیه بعد از راندوو

این سوالی است که بسیاری از هموطنان ما می پرسند. بر اساس تجربه، بهتر است که پس از جلسه راندوو از کشور ترکیه خارج نشوید و تا زمان کیملیک کارت ترکیه در کشور حضور داشته باشید. اگر هرگونه نقصی در پرونده رخ دهد و یا در زمان بررسی نهایی پرونده توسط افسر پرونده، ایشان متوجه خروج شما از کشور شده باشد، امکان دارد که برای شما مشکل ساز شود. حتی در زمان دریافت کیملیک از مامور پست هم، حضور فرد الزامی است.
اما با این همه، تجربه های زیادی هم داریم که فردی پس از راندوو، بعلت مشغله کاری از ترکیه خارج شده و کارت وی هم بدون هیچ مشکلی صادر گردیده و به آدرس وی تحویل داده شده است. پس یک قاعده کلی برای همه افراد وجود ندارد اما توصیه ما این است که تا حد امکان، خروج از ترکیه بعد از راندوو را تا زمان دریافت کیملیک، به تعویق بیندازید.

پیامد عدم حضور در روز راندوو

بر اساس اطلاعات اداره مهاجرت ترکیه در سال 2024، اتباع خارجی که طی شش ماه گذشته، دو بار از طریق سامانه دریافت نوبت راندوو اقامت، اقدام به گرفتن نوبت کرده باشند و در موعد مقرر در نوبت خود حاضر نشوند و یا نوبت خود را لغو کنند، امکان ثبت درخواست جدید را نخواهند داشت.
بنابراین اگر به هر دلیلی یک مرتبه نوبت خود را کنسل کرده اید و یا در روز راندوو به ادامه مهاجرت مراجعه ننموده اید، تکرار این عمل باعث می شود که دیگر تا شش ماه نتوانید درخواست راندوو به اداره مهاجرت ارسال نمایید.
با توجه به اعلام بازه زمانی شش ماهه ممنوعیت در این مورد، ناچار به ترک کشور ترکیه خواهید شد. بنابراین دریافت نوبت از اداره مهاجرت را جدی بگیرید و سر موعد مقرر نوبت خود حضور پیدا کنید.
حتی اگر به هر دلیلی مدارک شما هنوز ناقص است، به اداره اقامت در روز راندوو مراجعه کنید. افسر پرونده قطعاً به شما فرصت تکمیل مدارک چند روزه خواهد داد و کاملاً می توانید در بازه زمانی جدید، مدارک خود را تکمیل کنید. حتی اگر در طی این مدت، مدت زمان اقامت شما در کشور ترکیه تمام شده باشد، هیچ ایرادی به وجود نمی آید و صرف داشتن برگه نوبت از اداره مهاجرت و نامه فرصت تکمیل مدارک از سوی اداره اقامت، حضور شما در خاک ترکیه را قانونی خواهد کرد.

رد شدن اقامت ترکیه

رد شدن درخواست اقامت ترکیه می تواند یکی از بدترین خبرهایی باشد که فرد متقاضی دریافت می کند. اما نگران نباشید این به معنای عدم امکان دریافت اقامت بصورت قطعی نیست. شما می توانید از طریق وکیل به اداره مهاجرت اعتراض محکمه پسند داشته باشید اما اگر درخواست شما ناقض قوانین بوده و بنظر خودتان جایی برای اعتراض وجود ندارد، بهتر است از کشور ترکیه خارج شوید و با دریافت برگه ورود مجدد از سفارت ترکیه در ایران، مجدداً به ترکیه بازگشته و از روش دیگری برای درخواست اقامت اقدام نمایید.
البته نکته حائز اهمیت این است که از راه های غیرقانونی برای دریافت اقامت به جد پرهیز کنید چرا که مسیر دریافت اقامت را برای خود بیش از پیش ناهموار خواهید ساخت.

سؤالات متداول
اطلاعاتی که در مورد راندوو اقامت در ترکیه نمی دانید
سوالات متداول در راندوو اقامت در ترکیه
آیا درخواست راندوو اقامت ترکیه برای بار اول و تمدید با یکدیگر متفاوت است؟
بله. کلیه مراحل در پر کردن فرم راندووی ترکیه متفاوت خواهد بود.
پس از پر کردن فرم راندوو، چه مدت طول می کشد تا زمان مصاحبه اداره مهاجرت ترکیه اعلام شود؟
بسته به شلوغی اداره مهاجرت، بین دو روز تا یکماه طول خواهد کشید.
آیا خروج از ترکیه بعد از راندوو امکان پذیر است؟
موارد متعددی مشاهده شده که مشکلی از این بابت وجود ندارد اما توصیه نمی شود.
آیا عکس کیملیک ترکیه بایستی ویژگی های مشخصی داشته باشد؟
بله. در زمان پر کردن فرم راندوو ترکیه، بایستی عکس متناسب با پس زمینه سفید بارگزاری شود.مطالب مرتبط در ترکیه فور اور
خرید بیمه درمانی اقامت ترکیه
پزشک خانواده در ترکیه
داورخانه ها در ترکیه
بارداری در ترکیهارسال نظر و سوال

نظرات

شما می توانید نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را در بخش زیر مطرح نمایید. پاسخ شما در کمتر از یک روز کاری از سوی کارشناسان ما ارائه خواهد شد و به شما برای مشاهده پاسخ مطلب تان، در واتس اپ یا تلگرام اطلاع رسانی خواهد گردید.