معادل سازی مدارک تحصیلی در ترکیه

دنلیک مدارک در ترکیه (2024)
معادل سازی مدارک تحصیلی برای زندگی کاری و تحصیلی

دقت نکردن به جزئیات انجام دنکلیک مدارک در ترکیه، ممکن است شما را وادار کند تا از ترکیه مجدداً به ایران بازگردید و مدارک ترجمه شده را باز به ترکیه بیاورید! دلیل این مسئله سخت گیری های اخیر کنسولگری ایران در ترکیه است.
بنابراین اگر قصد تحصیل در کشور ترکیه را دارید، دنلکیک مدارک تحصیلی یا همان معادل‌سازی مدارک آموزشی خود را جدی بگیرید.
پیشنهاد می کنیم که برای آشنایی کامل و اطلاع از آخرین جزئیات سال 2024 مرتبط با دنلکیک، 2 دقیقه از وقت خود را با ما سپری کنید.

معادل سازی مدارک چیست؟ پذیرش سوابق تحصیلی به شرطها و شروطها

کلمه Denklik اساساً در زبان ترکی استانبولی به معنای معادل سازی است. زمانی که از این کلمه در امور آموزشی استفاده می شود، منظور معادل سازی مدرک تحصیلی در ترکیه است.
اگر شما در ایران یا کشور دیگری، دوران ابتدایی، متوسطه اول و دوم یا دانشگاه خود را گذرانده اید، بایستی سیستم آموزشی ترکیه مدارک و اعتبار مدارک شما را بررسی نماید. بنابراین صرف ارائه یک مدرک علمی از مدرسه یا دانشگاه معتبر دنیا کفایت نمی کند؛ بلکه باید با ساختارهای آموزشی ترکیه تطبیق داده شود.
معادل سازی مدارک در ترکیه اساساً مطلب جدیدی نیست و برای هر فردی که به کشور جدیدی مهاجرت تحصیلی انجام می دهد، این فرآیند ضروری است.

شما می توانید اخذ راندوو دنکلیک ترکیه را به ما بسپارید.

در صورت وجود مدارک و ترجمه های صورت گرفته در ایران، کافی است تا تصویر مدارک خود را برای ما ارسال کنید تا در سریع ترین زمان، با کمترین هزینه دنکلیک در ترکیه، در نزدیک ترین شعبه اقدام به اخذ راندوو دنکلیک مدارک تحصیلی در ترکیه نماییم.

سفارش راندوو دنکلیک ترکیه در واتس اپ سفارش راندوو دنکلیک ترکیه در تلگرام

پیامدهای اقدام نکردن برای دنکلیک مدارک: زحمات خود را هدر ندهید!

اساساً اگر دنکلیک مدارک در ترکیه را انجام ندهید، مانند این است که هیچ سابقه تحصیلی ندارید و یک مرتبه می‌خواهید از یک فرد بی سواد به یک فرد تحصیل کرده در مقاطع دانشگاهی تبدیل شوید! آیا شدنی است؟
همانطور که یک فرد بی سواد نمی تواند در یک جامعه اقدام به دایر نمودن مطب پزشکی، فعالیت به عنوان مهندس رسمی و ناظر، کار کردن به عنوان کارمند در ادارات دولتی باشد، یک فرد بدون داشتن مدرک دنکلیک در ترکیه نیز قادر به انجام هیچ یک از موارد مطرح شده نیست.
بنابراین به عنوان یک مهندس، پزشک، مدیر، معلم یا هر حرفه دیگر، بایستی سابقه آموزشی خود را به تایید برسانید تا بتوانید به مرحله بعدی علمی یا شغلی حرکت کنید.

پیامدهای اقدام نکردن برای دنکلیک مدارک

معادل سازی تا دیپلم برای ثبت نام در مقطع کارشناسی دانشگاه (2024)!

دنکلیک مدارک مربوط به دوران پیش از دانشگاه، در اداره آموزش و پرورش ترکیه انجام می گردد. حال آن که دنکلیک مقاطع دانشگاهی توسط سازمان Yok صورت می پذیرد. بنابراین مراجعه به سازمان دنکلیک بستگی به مقطع تحصیلی مدنظر شما دارد.
نحوه معادل سازی مدرک تحصیلی در ترکیه بدین شکل است که بایستی اصل مدارک تحصیلی و ترجمه آن ها با مهر ادارات متبوع را بصورت الکترونیکی برای اداره آموزش و پرورش تحویل دهید.
بر اساس آخرین به روزرسانی قوانین دنکلیک در سال 2024 بایستی مراحل زیر در ایران و ترکیه به ترتیب انجام شود تا سپس امکان اخذ راندوو دنکلیک ترکیه مهیا شود:

 1. اگر در نظام قدیم که دبیرستان سه سال بود و یکسال پیش دانشگاهی نیز سپری می شد درس خوانده اید، بایستی بدانید که به علت اینکه نظام آموزشی ترکیه 12 ساله است، بایستی اصل دانشنامه دیپلم و پیش دانشگاهی را به همراه ترجمه هر دو مدرک به زبان ترکی استانبولی داشته باشید.
  در صورتی که در نظام جدید درس خوانده اید، ارائه اصل دیپلم دوازده ساله کفایت می کند.
 2. اصل و ترجمه ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی (در صورت گذراندن پیش دانشگاهی) مورد نیاز است.
 3. اصل و کپی کارت اقامت خود یا برگه راندوو اقامت در ترکیه. دقت داشته باشید که اگر فرم راندوو ترکیه را پر کرده اید اما هنوز جلسه راندوو شما فرا نرسیده یا منتظر پاسخ پذیرش یا عدم پذیرش اداره اقامت هستید، کپی برگه راندوو کفایت می کند. برای دریافت نوبت مصاحبه اداره اقامت، پیشنهاد می کنیم تا اخذ راندوو اقامت ترکیه را مطالعه نمایید.
 4. اصل و کپی صفحه اول پاسپورت و صفحه آخرین مهر ورود و خروج به ترکیه
 5. عکس جدید پرسنلی ار فرد متقاضی
 6. ارائه فرم پرشده متقاضی دنکلیک که بایستی بصورت دستی پر شده و سپس اسکن شود.
معادل سازی تا دیپلم برای ثبت نام در مقطع کارشناسی دانشگاه

مدارک لازم برای دنکلیک مدارک در ترکیه: در ایران و ترکیه

در هر مقطع تحصیلی که باشید اصل دانشنامه و ترجمه دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و ریز نمرات هر مقطع، مورد نیاز است.
اما به این بخش از مراحل دنکلیک ترکیه دقیق دقت کنید تا ناچار به رفت و برگشت چندباره بین ایران و ترکیه نشوید:

 1. اصل مدارک تحصیلی باید توسط دارالترجمه معتبر در ایران با مهر رسمی ترجمه شوند.
 2. ترجمه های صورت گرفته بایستی مهر دادگستری داشته باشند.
 3. ترجمه های صورت گرفته بایستی مهر وزارت خارجه ایران را داشته باشند.
 4. ترجمه های صورت گرفته بایستی مهر سفارت ترکیه در ایران را داشته باشند.
 5. پس از گذراندن مراحل فوق، بایستی به ترکیه سفر کنید. در این مرحله، ترجمه های صورت گرفته باید مهر کنسولگری یا سفارت ایران در خاک ترکیه را داشته باشند و توسط این مرجع نیز تایید شوند.
 6. در این مرحله ترجمه ها دارای وجاهت قانونی بوده و قابل ارائه برای معادل سازی مدارک تحصیلی در ترکیه است.
 7. دقت کنید که کنسولگری یا سفارت ایران در ترکیه، تنها مدارکی را تایید می کند که در ایران ترجمه شده باشند.
مدارک لازم برای دنکلیک مدارک در ترکیه: در ایران و ترکیه

دنکلیک مدارک به‌جز رشته‌های پزشکی

اگر در رشته های غیرپزشکی نظیر مهندسی پیش تر در ایران یا کشور ثالثی درس خوانده اید، دانشگاه از شما دنکلیک یا معادل سازی مدرک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه قبلی را نمی خواهد اما در عوض ناچارید تا سطح علمی خود را به اثبات برسانید.
برای این امر نخست بایستی از یکی از دانشگاه های مورد تایید ترکیه، پذیرش دانشجویی در رشته های مهندسی دریافت کنید. پس از اخذ پذیرش، اداره YOK در ترکیه اقدام به ارزیابی شما از طریق شرکت در آزمون STS-2 می نماید. حداقل نمره لازم برای قبولی در این آزمون 40 از 100 می باشد.
آزمون بررسی صلاحیت علمی برای معلمین، KPSS نام دارد که به حدنصاب 50 از 100 نیازمند است.
فرآیند دنکلیک مدارک دانشگاهی برای این سازمان توسط دانشگاه برای شما هماهنگی می گردد.

دنکلیک مدارک به‌جز رشته‌های پزشکی

دنکلیک پزشکی

دنکلیک مدارک تحصیلی برای ادامه تحصیل در مقاطع پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی با سایر رشته های تحصیلی تفاوت می کند. شما بایستی علاوه بر معادل سازی مدارک دانشگاهی پیشین خود در سازمان YOK، در آزمون STS نیز شرکت نمایید و شرط پذیرش در این آزمون حدنصاب 40 از 100 نمره می باشد. فرآیند دنکلیک مدارک دانشگاهی برای این سازمان توسط دانشگاه برای شما تشریح می گردد.

دنکلیک پزشکی

دنکلیک مدارک چقدر طول می کشد؟ عجله کنید!

معادل سازی مدرک تحصیلی در ترکیه با توجه به مقطع تحصیلی متفاوت است. برای دنکلیک دیپلم در ترکیه، این زمان بین 1 تا 30 روز متغیر است. برای دنکلیک مدارک دانشگاهی این زمان حدود 90 تا 180 روز به طول می انجامد.

نکلیک مدارک چقدر طول می کشد

تا چه زمانی برای تحویل دنکلیک مدارک مهلت داریم؟

با توجه به اینکه دانشگاه ها از پروسه دنکلیک مدارک در ترکیه آگاه هستند، فرصت شش تا نه ماهه را به دانشجو می دهند و در صورت عدم توجه دانشجو به اخطارهای دانشگاه جهت ارائه دنکلیک، احتمال لغو ثبت نام دانشجو از طرف دانشگاه وجود دارد.
پس اگر با مدارک جعلی یا فاقد وجاهت قانونی در دانشگاهی ثبت نام کرده اید، وقت خود را بیهود تلف نکنید چرا که اخراج شما حتمی است!

تا چه زمانی برای تحویل دنکلیک مدارک مهلت داریم

معادل‌سازی درست مدارک تحصیلی: کلید موفقیت کاری در ترکیه

در این صفحه، نحوه معادل سازی مدرک تحصیلی در ترکیه را مورد بررسی قرار دادیم. ترکیه فور اور با سالها تجربه در این حوزه، از جزئیات و روند انجام این پروسه آگاه است. لذا با کمترین هزینه دنکلیک در ترکیه اقدام به اخذ راندوو و بارگذاری مدارک شما در سامانه دنکلیک مدارک تحصیلی می نماید.
همچنین اگر در پروسه اخذ اقامت دانشجویی در ترکیه، به خرید بیمه اقامت دانشجویی ترکیه و پر کردن فرم راندوو اداره اقامت ترکیه داشتید، می توانید از خدمات ما استفاده نمایید.

بیمه اقامت دانشجویی و راندوو اقامت اداره مهاجرت ترکیه را از ما بخواهید..

بهترین قیمت بیمه اقامت دانشجویی دریافت نوبت برای مصاحبه اداره مهاجرت ترکیه


مطالب مرتبط در ترکیه فور اور
خرید بیمه درمانی اقامت ترکیه
بارداری در ترکیه
خرید بلیط کنسرت های ایرانی ترکیه
داورخانه ها در ترکیه


سؤالات متداول
اطلاعاتی که در مورد دنکلیک مدارک تحصیلی در ترکیه نمی دانید
سوالات متداول در مورد دنکلیک مدارک تحصیلی در ترکیه
ترجمه در مدارک دنکلیک باید در ایران انجام شود یا ترکیه؟
طبق قانون جدید لازم است تا ترجمه ها ابتدا در ایران انجام شود.
آیا دنکلیک مدارک تحصیلی برای رشته های پزشکی و غیرپزشکی متفاوت است؟
بله. با توجه به رشته تحصیلی، روند و مدارک و اساساً انجام دنکلیک متفاوت خواهد بود.
در صورت عدم ارائه دنکلیک مدارک به دانشگاه چه اتفاقی رخ می دهد؟
در نهایت منجر به اخراج شما از دانشگاه خواهد شد.


ارسال نظر و سوال

نظرات

شما می توانید نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را در بخش زیر مطرح نمایید. پاسخ شما در کمتر از یک روز کاری از سوی کارشناسان ما ارائه خواهد شد و به شما برای مشاهده پاسخ مطلب تان، در واتس اپ یا تلگرام اطلاع رسانی خواهد گردید.