نکات مربوط به بارداری در ترکیه

بارداری در ترکیه: حس غربت نخواهید داشت.
همه چیز سر جای خودش هست! اصلاً نگران دوران بارداری نباشید.

استرس ناشی از غربت و دور بودن از خانواده، عدم تسلط به زبان ترکی استانبولی، نگرانی بابت هزینه های زایمان در ترکیه و نداشتن بیمه درمانی مناسب، همه و همه را دور بریزید!
راحت ترین و بدون مشکل ترین شرایط بارداری و زایمان را در ترکیه تجربه خواهید کرد!
دلیل این مسئله توجه سیستم درمانی ترکیه به مسئله مراقبت های پیش، در حین و پس از بارداری، پشتیبانی کلیه بیمه های درمانی از هزینه های بارداری، امکان استفاده از مترجم پزشکی یا پزشکان ایرانی در کلیه تخصص هاست.
آگاهی در مورد اطلاعات این مقاله به شما کمک می کند تا تجربه منحصر به فردی در اولین تجربه بارداری خود در ترکیه داشته باشید و بعداً حسرت اطلاعات مفید در این باره را نداشته باشید. از شما مادر و پدر گرامی خواهشمندیم تا در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

تست بارداری در ترکیه: از کیت تست تا آزمایش خون بارداری رایگان!

پاسخ به بارداری قطعی در ترکیه یک روز بیش تر طول نخواهد کشید! اگر احتمال بارداری خود را می دهید، کافی است تا از کیت های بیبی چک از داروخانه های ترکیه تهیه کنید یا این که با مراجعه به پزشک خانواده در ترکیه، تقاضای آزمایش خون برای تشخیص بارداری داشته باشید.
انجام آزمایش بارداری در مراکز عائله حکیمی (پزشک خانواده) کاملاً رایگان است.
دقت بفرمایید که برای درخواست از پزشک خانواده جهت ارائه دستور آزمایش خون، بایستی پیش از این نسبت به انتخاب پزشک خانواده خود اقدام کرده باشید.

پیش از بارداری بهتر است که دو اقدام زیر را انجام داده باشید. اگر در دوران بارداری هستید و هنوز این دو کار را انجام نداده اید، عجله کنید:

 1. انتخاب پزشک خانواده: برای آشنایی با این روند پیشنهاد می کنیم تا مقاله ما در مورد نحوه انتخاب پزشک خانواده در ترکیه را مطالعه نمایید.
 2. تهیه بیمه درمانی: اگر در کشور ترکیه اقامت قانونی دارید، حداقل بایستی نسبت به دریافت بیمه اقامتی پیش از اقدام به بارداری اقدام کنید تا دوره انتظار بیمه پیش از آغاز بارداری تمام شده باشد و بیمه اقامتی قابل استفاده باشد. در صورت تمایل به اطلاعات بیشتر، دعوت می‌کنیم که به صفحه خرید بیمه اقامت ترکیه مراجعه نمایید.
تست بارداری در ترکیه

استفاده از بیمه های درمانی در دوران بارداری: حتی بیمه اقامت ترکیه!

سبک سنگین کنید! اگر قصد اقامت طولانی مدت در ترکیه را دارید، طبیعتاً تهیه بیمه اقامت ترکیه یا حتی بیمه های خصوصی و تکمیلی عاقلانه است.
اما اگر قصد خروج از ترکیه پس از زایمان را دارید، انجام هزینه برای خرید بیمه های گران، مقرون به صرفه نیست.
اگر دارای هر یک از بیمه ها نظیر بیمه تامین اجتماعی (SGK)، بیمه های درمان خصوصی، بیمه درمانی برای افراد خارجی یا و بیمه تکمیلی ترکیه باشید، دوران بارداری شما مشمول خدمات و پشتیبانی بیمه می باشد. البته این سطح از تعهدات بیمه بستگی به قرارداد بیمه دارد.
البته باید دقت کنید که مدت انتظار بیمه را سپری کرده باشید. برای اطلاعات بیشتر در مورد دوره انتظار بیمه، می توانید به صفحه دوره انتظار در تهیه بیمه سلامت ترکیه مراجعه نمایید.

بیمه اقامت ترکیه در دوران بارداری

چکاپ منظم و بارداری بدون استرس در سیستم درمانی مسئولیت پذیر ترکیه!

در سیکل درمانی بارداری در ترکیه، مادر در بازه های زمانی منظم توسط پزشک زنان و زایمان ویژه خود معاینه می گردد. نکته قابل توجه درباره هزینه های این بخش این است که:
شما با یک بار پرداخت ویزیت می توانید حداقل تا یک هفته تا ده روز بصورت رایگان توسط پزشک خود و بدون پرداخت حق ویزیت مجدد، معاینه شوید!
این مسئله یکی از مزیت های پرداخت حق ویزیت در ترکیه است و نیازی به پرداخت مکرر حق ویزیت در بازه های زمانی کوتاه نیست. این نکته به خصوص در دوران بارداری که با کوچکترین حرکت کودک درون شکم یا فعل و انفعال دیگر، نیاز به مراجعه مجدد به پزشک احساس می شود، بسیار مفید است.

تولد در بیمارستان های ترکیه

تشخیص جنسیت و سلامت کودک در دوران بارداری در ترکیه

تشخیص جنسیت کودک در ترکیه به علت هزینه بالای پوشاک نوزاد، اهمیت زیادی دارد! بنابراین جدای از فضای احساسی تعیین جنسیت فرزند، در کاهش هزینه های بعدی نیز موثر است.
انجام سونوگرافی در ترکیه مطابق با به روز ترین تجهیزات پزشکی و استانداردهای انجام سونوگرافی صورت می پذیرد. از آماده کردن بیمار تا تعیین موقعیت درست، بهره بردن از ژل مناسب برای کمک به انجام کار تا تفسیر نتایج و پاکسازی ژل شکمی، از جمله مراحل سونوگرافی شکمی است. معمولاً فرآیند سونوگرافی در ترکیه زیر یکساعت صورت می پذیرد. اگر خیلی به زبان ترکی مسلط نیستید، در زمان انجام سونوگرافی بهتر است تا از دوستی که به زبان ترکی استانبولی، اشنایی بهتری دارد کمک بگیرید.

سونوگرافی در ترکیه

مراقبت های درمانی پس از زایمان در ترکیه

پس از زایمان در ترکیه، با توجه به نوع زایمان طبیعی یا سزارین، مادر از یک تا یک هفته می‌تواند تحت کنترل مراقبت‌های تخصصی قرار داشته باشد. بنابراین تنها در صورتی مادر از بیمارستان مرخص می‌گردد که از سلامت کامل وی اطمینان کافی وجود داشته باشد. وضعیت پلاکت خون مادر، ضربان قلب، وضعیت بخیه ها، فشار خون، وضعیت شیر مادر و سایر بیماری های مرتبط در بیمارستان کاملاً کنترل می‌گردد.
پس از مرخص شدن از بیمارستان نیز، یک پرستار تا مدت مشخصی بصورت تلفنی وضعیت بیمار را کنترل می نماید.

خدمات درمانی به نوزاد در بیمارستان های ترکیه

امکان تهیه دارو برای نوزاد از داروخانه با بیمه اقامت ترکیه

پیش از بارداری در ترکیه، لازم است تا از همه جزئیات ممکن آگاهی داشته باشید. یکی از این جزئیات مهم، آگاهی از فرآیند و ساعات کاری داروخانه ها در ترکیه است. در این رابطه یک مقاله کامل منتشر نموده ایم که پیشنهاد می کنیم به مطالعه آن بپردازید.

برای آگاهی کامل از روند کاری داروخانه ها به خصوص داروخانه های شبانه روزی در کشور ترکیه، پیشنهاد ما مطالعه مقاله راهنمای جامعه داروخانه در ترکیه است.

نکته مهم و کلیدی برای تهیه دارو از داروخانه های ترکیه در دوران بارداری مادر و پس از زایمان این است که برای بهره مندی از تخفیفات بیمه درمانی خود، حتما نسخ را از پزشک دریافت نمایید. دقت کنید که بر خلاف تصور، بیمه اقامت ترکیه ویژه خارجی ها نیز طرف قرارداد داروخانه های متعددی در ترکیه است که می توانید برای خرید دارو از بیمه خود نیز استفاده کنید. نکات کامل این مطلب در صفحه استفاده از بیمه اقامت در داروخانه های ترکیه آمده است.

داروخانه ها در ترکیه

معاینه منظم نوزاد تا دو سالگی در دوران پس از بارداری

معاینه منظم نوزاد می تواند توسط پزشک متخصص اطفال یا مراکز پزشک خانواده در ترکیه صورت بپذیرد. هر دو مرکز دارای بالاترین کیفیت ارائه خدماتو با سیکل زمانی مشخص به بررسی وضعیت نوزاد می پردازند. اینکه نوزاد خود را نزد پزشک خانواده یا پزشک متخصص ببرید، تصمیم شماست. حتی اگر حساسیت ویژه ای روی این مطلب دارید، می توانید به مراکز عائله حکیمی مراجعه کنید که دارای بالاترین امکانات مرتبط با نوزادان می باشد.
معاینه منظم وزن، قد، تغذیه، چشم و گوش، حرکت و مفاصل و غیره در این سیکل منظم معاینه نوزاد در ترکیه صورت می گیرد.

مراقبت از نوزاد

زایمان در ترکیه: پایان نگرانی ها

درست است که زایمان در ترکیه موجب اخذ شهروندی ترکیه نمی گردد چرا که شهروندی در این کشور از طریق خون منتقل می شود و نه از خاک، اما کماکان به دنیا آمدن کودک در ترکیه دارای مزایای زیر است:

 1. درج محل تولد "ترکیه" در پاسپورت ایرانی و پاسپورت تُرک کودک در صورت اخذ شهروندی و حذف محدودیتهای تحریمی ایرانیان
 2. آموختن مهارت‌های ضروری به زنان در زمینه‌های زایمان، نوزادان، و بیهوشی مخصوص خانم‌های باردار
 3. فراهم کردن فرصت مشاوره فردی برای خانم‌های باردار و شریک زندگی آنان
 4. امکان استفاده از بانک خون بند ناف و سلول‌های بنیادی با دسترسی گسترده
 5. امکان انتخاب شیوه زایمان: طبیعی، سزارین یا روش‌های دیگر، با توجه به نشانه‌ها و توصیه‌های پزشک
 6. امکان انجام زایمان طبیعی بدون درد با استفاده از روش‌های بی‌حسی اپیدورال، که بر اساس آمار، بسیاری از زنان در ترکیه از این روش برای زایمان استفاده می‌کنند و این روش برای مادر و جنین بسیار ایمن است.
 7. ایجاد فرصت‌های مدیریت بارداری با ریسک بالا در محیطی امن و اختصاصی
 8. بهره‌مندی از تجهیزات پیشرفته در بیمارستان‌ها به منظور افزایش کیفیت خدمات
 9. امکان مشاهده زنده زایمان
 10. تجربه بالای کادر پرستاری در مراقبت از نوزادان نارس و بسیار کوچک، همچنین در درمان بیماری‌های دوران کودکی
 11. حفظ محرمانگی اطلاعات ارائه شده
 12. هزینه‌های معقول در مقایسه با سایر کشورها
 13. ارائه بخش‌های پریناتولوژی در مراکز درمانی مجهز به تجهیزات پیشرفته برای ارائه مراقبت‌های لازم به نوزادان


مطالب مرتبط در ترکیه فور اور

خرید بیمه درمانی اقامت ترکیه
پزشک خانواده در ترکیه
داورخانه ها در ترکیه
حواله لیر به ترکیه


سؤالات متداول
اطلاعاتی که در مورد دکتر خانواده در ترکیه نمی دانید
سوالات متداول در مورد بارداری در ترکیه
ایا در دوران بارداری در ترکیه می توان از بیمه استفاده کرد؟
اگر دارای هر یک از بیمه ها نظیر بیمه تامین اجتماعی (SGK)، بیمه های درمان خصوصی، بیمه درمانی برای افراد خارجی یا و بیمه تکمیلی ترکیه باشید، دوران بارداری شما مشمول خدمات و پشتیبانی بیمه می باشد..
آیا می توان در دوران بارداری از بیمه اقامت ترکیه بهره برد؟
بر خلاف تصور، بیمه اقامت ترکیه ویژه خارجی ها نیز طرف قرارداد داروخانه های متعددی در ترکیه است که می توانید برای خرید دارو از بیمه خود نیز استفاده کنید.
چه اقداماتی در چکاپ دوره ای نوزاد در مراکز پزشک خانواده یا متخصصین اطفال صورت می گیرد؟
معاینه منظم وزن، قد، تغذیه، چشم و گوش، حرکت و مفاصل و غیره در این سیکل منظم معاینه نوزاد در ترکیه صورت می گیرد. .


ارسال نظر و سوال

نظرات

شما می توانید نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را در بخش زیر مطرح نمایید. پاسخ شما در کمتر از یک روز کاری از سوی کارشناسان ما ارائه خواهد شد و به شما برای مشاهده پاسخ مطلب تان، در واتس اپ یا تلگرام اطلاع رسانی خواهد گردید.