راهنمای حضور در استادیوم فوتبال در استانبول و ترکیه

چگونه در استانبول و ترکیه به استادیوم فوتبال برویم؟
برای خرید بلیط در استانبول، با پاسولیگ کارت آشنا شوید!

برای تماشای یک مسابقه فوتبال در استانبول، نمی توانید از سایت یا گیشه بلیط فروشی، تیکت مسابقه را تهیه کنید و برای تماشای مسابقه فوتبال وارد ورزشگاه شوید!
هوادار هر تیم در استانبول و اساساً سوپرلیگ ترکیه، دارای کارت شناسایی ویژه است. یک هوادار تیم گالاتاسرای نمی تواند به تماشای مسابقه بشیکتاش رفته و در جایگاه هواداران این تیم بنشیند!
این قوانین برای فوتبال دوستان ایرانی به کلی ناآشناست. اگر می خواهید با قوانین و ساختارهای تماشای فوتبال در استادیوم های اروپایی آشنا شوید، در این مقاله همراه ما باشید.

روش تماشای فوتبال در استانبول: پاسولیگ کارت را تهیه کنید!

پاسولیگ، نام سامانه تعیین هواداری فوتبال در سوپرلیگ ترکیه است. خرید بلیط مسابقات فوتبال از طریق وب سایت رسمی فدراسیون فوتبال ترکیه صورت می‌پذیرد و فقط به هواداران دارای پاسولیگ کارت فروخته می‌شود.
هر هوادار فوتبال در این کشور، بایستی برای رفتن به استادیوم در استانبول، به فدراسیون فوتبال ترکیه اعلام نماید که هوادار کدام باشگاه است. این امر با ثبت نام در سامانه پاسولیگ و دریافت کارت هواداری امکان پذیر است. به این ترتیب هواداران هر باشگاه از یکدیگر قابل تشخیص بوده و شناسایی آن ها کار دشواری نیست.
به این ترتیب هیچ هواداری نمی تواند با لباس تیم دیگر، اقدام به خراب کاری یا اصطلاحاً رفتارهای تماشاگرنمایانه بپردازد.
برای دریافت کارت هواداری هر باشگاه، بایستی به سامانه پاسولیگ ترکیه مراجعه کنید و با اطلاعات هویتی خود ثبت نام نمایید. اگر در کشور ترکیه مقیم هستید، درج اطلاعات کیملیک شما الزامی است.
بنابراین برای خرید بلیط مسابقات فوتبال در ترکیه بایستی اینگونه عمل نمود:

  1. ثبت نام در سامانه پاسولیگ و دریافت کارت هواداری باشگاه مدنظر.
  2. ساخت حساب کاربری در سامانه پاسولیگ.
  3. به صفحه فوتبال در سامانه پاسولیگ بروید.
  4. بازی مورد نظر خود را پیدا کنید و روی «جزئیات» کلیک کنید.
  5. قیمت و دسته بندی صندلی ها را بررسی کنید.
  6. روی «خرید» کلیک کنید (اگر کارت Passolig خود را به حساب Passo خود اضافه یا ادغام نکرده‌اید، در این مرحله از شما خواسته می‌شود این کار را انجام دهید).
  7. عملیات خرید را تکمیل کنید.
خرید بلیط استادیوم فوتبال در استانبول

برای اقامت در کشور ترکیه، برخوردار بودن از بیمه اقامت ترکیه و ثبت راندووی اقامتی، از اهمیت خاصی برخوردار است که در ترکیه فور اور با کمترین هزینه ممکن ارائه می‌گردد.

هزینه بیمه اقامت ترکیه ثبت راندوو اقامت ترکیه

نحوه رفتن به ورزشگاه گالاتاسرای:رامس پارک را از نزدیک ببینید!!

برای تماشای مسابقه فوتبال باشگاه گالاتاسرای، بایستی به محله سیران تپه در منطقه ساریر در بخش اروپایی استانبول بروید.
به یاد داشته باشید که برای تماشا به این استادیوم و تشویق تیم گالاتاسرای، حتماً بایستی پاسولیگ کارت را تهیه کرده باشید که در بخش قبلی توضیح داده شد.
همچنین اقلام هواداری این باشگاه در مسیر استادیوم فروخته خواهد شد با این حال می توانید البسه ورزشی این باشگاه را از نمایندگی های رسمی آن نیز خریداری کنید.

نحوه حضور در ورزشگاه گالاتاسرای

روش تهیه بلیط برای تماشای بازی فنرباغچه: پیش به سوی استادیوم شکری سراج‌اوغلو!

استادیوم شکری سراج اوغلو باشگاه فنرباغچه در منطقه جذاب کادیکوی در غرب آسیایی شهر استانبول قرار دارد. این منطقه بصورت عادی نیز از ترافیک و ازدحام جمعیت بالایی برخوردار است و برای بازی های فوتبال، به خصوص دربی شهر استانبول با بخش اروپایی یعنی در برابر گالاتاسرای یا بشیکتاش، هیجان این بخش آسیایی استانبول به اوج خود می رسد.
دسته های پرتعداد هواداری این تیم در کنار البسه و شال هواداری که از فروشگاه های رسمی باشگاه یا فروشندگان در طول مسیر قابل تهیه است، شور و هیجان خاصی به فضای استادیوم می دهد.
برای رفتن به استادیوم فنرباغچه باید در سامانه پاسولیگ کارت، بلیط مسابقه را تهیه کرده باشید.

نحوه حضور در ورزشگاه فنرباغچه

نحوه تماشای بازی های بشیکتاش: به توپراش استادیوم خوش آمدید!

استادیوم باشکوه توپراش در منطقه بشیکتاش در بخش اروپایی استانبول در نزدیکی تنگه بسفر واقع است. شور و هیجان بالای هواداری در باشگاه بشیکتاش، از یکی دو ساعت پیش از مسابقه، در سیستم های حمل و نقل عمومی کاملاً مشخص است. جایی که دسته های هواداران با هر توقف مترو، به یکباره درون خیابان های منطقه بشیکتاش ظاهرا می شوند.
این باشگاه نیز دارای فروشگاه های اختصاصی برای خرید البسه و نمادهای باشگاه است که البته در روزهای مسابقه در طول مسیر نیز به فروش می رسند.
برای رفتن به ورزشگاه بشیکتاش، بایستی از قبل بلیط مسابقه را با کارت هواداری پاسولیگ، تهیه کرده باشید.

نحوه حضور در ورزشگاه بشیکتاش

چگونه بلیط بازی های یوفا و فینال لیگ قهرمانان اروپا را در استانبول تهیه کنیم؟

از مسابقات نمایندگان کشور ترکیه در لیگ قهرمانان اروپا گرفته تا فینال این مسابقات به دفعات در استانبول برگزار شده است. آخرین میزبانی استانبول از حساس‌ترین رقابت اروپایی، به برگزاری فینال چمپیونز لیگ 2023 (لیگ قهرمانان اروپا) بین تیم های منچستر سیتی انگلستان و اینترمیلان ایتالیا باز می گردد که در استادیوم المپیک آتاتورک در بخش اروپایی استانبول برگزار گردید.
بطور کلی روش تهیه بلیط رقابت‌های چمپیونز لیگ در استانبول برای نبردهایی نظیر فینال مسابقات این گونه است که بایستی در سایت یوفا ثبت نام کنید و پس از قرعه کشی، در صورتی که از شانس برنده شدن برخوردار شده باشید، می توانید از همین وب سایت، اقدام به خرید بلیط مدنظر خود نمایید.

جهت شنیدن سرود چمپیونز لیگ اروپا، می توانید فایل صوتی فوق را اجرا کنید

خرید بلیط بازی های چمپیونزلیگ در استانبول

تماشای بازی های سوپرلیگ ترکیه: مردان و زنان در کنار هم!

روش تماشای مسابقات فوتبال در ترکیه بدین شکل است که هیچ محدودیتی برای حضور زنان و مردان در استادیوم ها وجود ندارد و مردان و زنان بدون هیچ مشکلی می توانند در کنار هم از تماشای فوتبال لذت ببرند.
تنها شرط تماشای مسابقه فوتبال این است که پاسولیگ کارت هواداری تیم محبوب خود را داشته باشند.

تماشای فوتبال در استادیوم های ترکیه

تامین امنیت کامل مسابقات فوتبال توسط پلیس استانبول

پیش، در حین و پس از برگزاری مسابقات سوپرلیگ ترکیه یا سایر رقابت های معتبر اروپایی در استانبول و سایر شهرهای ترکیه، پلیس ترکیه بصورت گسترده در راستای امنیت استادیوم های فوتبال تلاش می کند و بازی های برگزار شده در این کشور به خصوص استانبول، بدون هیچ مشکلی برگزار می گردد.
امنیت بالای ورزشگاه های استانبول و تمهیدات ویژه پلیس ترکیه موجب شد تا پس از تنش های فینال مسابقات چمپیونر لیگ اروپا میان لیورپول و رئال مادرید (2022) در پاریس، مجدداً فینال مسابقات در سال 2023 به استانبول انتقال یابد. Kolay Gelsin İstanbul Polisi!

امنیت استادیوم های استانبول

استفاده از حمل و نقل عمومی پیش و پس از مسابقات

شهرداری استانبول به یکی از قوی ترین سیستم های حمل و نقل عمومی در جهان شهرت دارد. با این حال ویژه مسابقات فوتبال در این شهر، حمل و نقل عمومی همواره با تقویت زیرساخت ها و تمدید ساعات سرویس دهی تا بامداد، سعی بر آن دارد تا هواداران فوتبال به راحتی از مناطق مختلف استانبول، خود را به استادیوم فوتبال رسانده و پس از پایان مسابقه، به محل سکونت خود بازگردند.
اهمیت این مسئله را با توجه به مساحت هشت برابری استانبول نسبت به شهر تهران، بهتر می توان درک کرد.

حمل و نقل عمومی در مسابقات فوتبال استانبول

رقابت‌های جذاب اروپایی در استانبول را از دست ندهید!

پاسولیگ کارت موجب شد تا سوپر لیگ ترکیه دارای کم ترین تنش در میان لیگ های اروپایی باشد و شاهد رفتارهای نژادپرستانه و پرخاشگرانه کمتری از سوی تماشاگران باشیم. همچنین سیستم منظم بلیط فروشی و قانون مند هواداری موجب می گردد که هواداران بتوانند تنها چند دقیقه قبل از آغاز مسابقه خود را به استادیوم برسانند. حتی اگر هوادار دارای بلیطی موفق به حضور در استادیوم نشود، باز هم کسی صندلی این هوادار را اِشغال نخواهد کرد.مطالب مرتبط در ترکیه فور اور

خرید بیمه درمانی اقامت ترکیه
دنکلیک مدارک تحصیلی ترکیه
خرید بلیط کنسرت های ایرانی ترکیه
کنسرتهای رایگان استانبول


سؤالات متداول
اطلاعاتی که در مورد نحوه خرید بلیط فوتبال در استانبول و ترکیه نمی دانید
سوالات متداول در مورد خرید بلیط فوتبال در استانبول و ترکیه
آیا برای خرید بلیط مسابقات فوتبال در ترکیه به کارت هواداری نیاز است؟
بله. برای خرید بلیط مسابقات فوتبال ترکیه باید پاسولیگ کارت یا همان کارت هواداری باشگاه خود را تهیه کنید.
چگونه بلیط مسابقات لیگ قهرمانان اروپا در استانبول را تهیه کنم؟
برای مسابقات باشگاه های ترکی در چمپیونیزلیگ با پاسولیگ کارت و برای فینال مسابقات با قرعه کشی یوفا میتوانید بلیط تهیه کنید..
آیا حضور زن و مرد در استادیوم های فوتبال ترکیه مجاز است؟
بله مرد و زن در کنار هم و بدون تفکیک جنسیتی در استادیوم ها حضور پیدا می کنند.


ارسال نظر و سوال

نظرات

شما می توانید نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را در بخش زیر مطرح نمایید. پاسخ شما در کمتر از یک روز کاری از سوی کارشناسان ما ارائه خواهد شد و به شما برای مشاهده پاسخ مطلب تان، در واتس اپ یا تلگرام اطلاع رسانی خواهد گردید.