بیمارستان های استانبول

بیمارستان های استانبول
حالا می‌توانید کیفیت خدمات درمانی و هزینه را سبک سنگین کنید!

اجازه دهید که توصیه دوستانه به شما داشته باشیم. بهتر است یک سری از اطلاعات ضروری در مورد شهر جدید خود را بدانید تا اینکه بخواهید در شرایط بحران با شرایط جدید پراسترس روبرو شوید. یکی از این اطلاعات مهم برای زندگی در ترکیه، شناخت بیمارستان های استانبول ترکیه است. بنابراین دیگر در شرایطی که سلامتی خودمان یا عزیزانمان تحت تاثیر قرار می گیرد، از اطلاعات ناکافی و سردرگمی رنج نخواهیم برد.
اگر پیشنهاد ترکیه فور اور را مفید می دانید، فقط 2 دقیقه از وقت خود را صرف کنید تا به صرفه ترین و با کیفیت ترین بیمارستان های استانبول را بشناسید که از بیمه اقامت و سایر بیمه های ترکیه پشتیبانی می‌کنند.

انواع بیمارستان های ترکیه و استانبول

بیمارستان های ترکیه بر اساس نوع تخصص، مدت زمان اقامت بیمار و مالکیت بیمارستان طبقه بندی می شوند. در اینجا مرور سریعی روی انواع بیمارستان های ترکیه خواهیم داشت و بررسی می کنیم که در هر شرایطی کدام بیمارستان ترکیه و استانبول برای ما مناسب است:

 1. بیمارستان دولتی در ترکیه : بودجه بیمارستان دولتی در ترکیه توسط دولت ترکیه تامین می شود. خدمات درمانی در بیمارستان های دولتی چیزی شبیه به بیمارستان های تامین اجتماعی ایران است.
 2. بیمارستان های خصوصی در ترکیه : این بیمارستان ها خدمات بستری و سرپایی را با تعرفه بالاتری نسبت به بیمارستان های دولتی ارائه می کنند. طبیعتاً کیفیت خدمات درمانی در مراکز درمانی می تواند لوکس تر باشد. البته انجام عملیات گسترده کشوری نظیر واکسیناسیون در برابر اپیدمی ها، در این مراکز درمانی خصوصی رایگان انجام می شود.
 3. بیمارستان های شهری در ترکیه : این تیپ از بیمارستان های ترکیه تحت نظارت وزارت بهداشت کشور ترکیه هستند. این تیپ از مراکز درمانی بیشتر شبیه مجتمع های بهداشتی محلی هستند که کلیه نیازهای درمانی مردم ترکیه را با به روز ترین تجهیزات پزشکی و البته هزینه درمانی بالا ارائه می نمایند. به بیمارستان های شهری، بیمارستان دولتی گران قیمت هم گفته می شود.
 4. بیمارستان های آموزشی و تحقیقاتی در ترکیه : بیمارستان های آموزشی ترکیه تحت نظارت دانشگاه های علوم پزشکی این کشور می باشد و معمولاً از نظر مکانی در کنار دانشکده های پزشکی هستند.
 5. جراحی بینی در بیمارستان های استانبول
 6. بیمارستان های دانشگاهی در ترکیه : بیمارستان های دانشگاهی در ترکیه بیشتر در زمره مراکز تحقیقات و ارائه آموزش های کاربردی به دانشکده های پزشکی می باشند. شاید عملکرد این مراکز با بیمارستان های آموزشی تحقیقات مشابه به نظر برسد. اما ارائه آموزش های تخصصی پزشکی در بیمارستان های آموزشی و تحقیقاتی وابسته به وزارت بهداشت، باعث نمی شود این موسسات عملکردی مشابه بیمارستان های دانشکده پزشکی داشته باشند. علاوه بر آموزش تخصصی، آموزش های پایه پزشکی نیز در بیمارستان های دانشگاهی ارائه می شود.
 7. بیمارستان های اورژانسی در ترکیه : بیمارستان های اورژانس در ترکیه، نه تنها در زمان بلایای طبیعی و اپیدمی ها بلکه بصورت دائمی به ارائه خدمات فوری و اضطراری می پردازند.
 8. مراکز بهداشت دهان و دندان در ترکیه : همانطور که از نام این تیپ از بیمارستان ها مشخص است، خدمات دهان و دندان در ترکیه و شهر استانبول بصورت تخصصی در این مراکز صورت می پذیرد.
 9. بیمارستان نظامی در ترکیه : مراکز درمانی نظامی در ترکیه کنترل و نظارت عملکردی ستاد کل نیروهای مسلح است. که به نیروهای نظامی ترکیه خدمات ویژه با تسهیلات مناسب ارائه می نماید.
 10. بیمارستان های بیماری های خاص : این مراکز به بیماری های خاصی بصورت تخصصی می پردازند که می توان به بیمارستان جذام پوست و ونیرولوژی در باکرکوی، بیمارستان بیماری های شغلی استانبول در کارتال و بیمارستان فیزیوتراپی و توانبخشی در ارنکوی اشاره کرد.
بیمارستان های استانبول برای بیماری های خاص

لیست بیمارستان های دولتی استانبول: با کیفیت و مقرون به صرفه!

بیمارستان دولتی در استانبول از این نظر بسیار مقرون به صرفه است که در همه مناطق استانبول وجود دارد و از این نظر مشکل دسترسی نخواهد داشت. مطلب دیگر هزینه به صرفه و دولتی خدمات درمانی است که بیمارستان دولتی استانبول را برای افراد تُرک و خارجی مقیم ترکیه جذاب می کند.
Devlet Hastanesi از بیمه های درمانی تامین اجتماعی ترکیه، بیمه اقامت ترکیه ویژه خارجیان بیمه سلامت عمومی، بیمه تامین اجتماعی، بیمه درمانی خصوصی، و بیمه های تکمیلی پشتیبانی می نماید.

در صورتی که نیاز به بیمه اقامت ترکیه دارید، پیشنهاد می کنیم تا برای دریافت کمترین هزینه ممکن جهت خرید بیمه اقامت ترکیه از ترکیه فور اور اقدام نمایید.

در ادامه لیست بیمارستان های دولتی شهر استانبول را مشاهده می نمایید:

 1. بیمارستان دولتی آرناووتکوی
 2. بیمارستان دولتی مورات کولوک آوجیلار
 3. بیمارستان دولتی باشاکشهیر
 4. بیمارستان دولتی باهچلی اولر
 5. بیمارستان دولتی بایرامپاشا
 6. بیمارستان دولتی ساییت چیفتچی بشیکتاش
 7. بیمارستان دولتی بیکوز
 8. بیمارستان دولتی میمار سینان بویوک چکمجه
 9. بیمارستان دولتی ایلیاس چوکای چاتالجا
 10. بیمارستان دولتی نجمی کادی اوغلو اسنیورت
 11. بیمارستان دولتی ایوپ سلطان
 12. بیمارستان های دولتی استانبول و درمان سرطان
 13. بیمارستان دولتی ایستینیه
 14. بیمارستان دولتی کاییتهانه
 15. بیمارستان کانون سلطان سلیمان کوچوکچکمجه
 16. بیمارستان دولتی مالتپه
 17. بیمارستان دولتی پندیک
 18. بیمارستان دولتی توزلا
 19. بیمارستان دولتی سیلیوری
 20. بیمارستان دولتی زنان و بیماری های کودکان اسنلر
 21. بیمارستان دولتی سلطان سلطان بیلی
 22. بیمارستان دولتی شیله
 23. بیمارستان دولتی اوسکودار
ماموگرافی در بیمارستان های استانبول

بیمارستان خصوصی استانبول: لوکس در حد هتل!

بیمارستان های خصوصی در استانبول، رده بندی کیفی مختلفی دارند. بنابراین بهترین بیمارستان خصوصی استانبول از نقطه نظرات مختلف می تواند متفاوت باشد. از خدمات متنوع تحت پوشش تا تعداد تخت و تسهیلات ویژه بیماران و همراهان بیمار، تجهیزات پیشرفته و منحصر به فرد و غیره.
بیش از یکصد و هفتاد بیمارستان خصوصی در ترکیه وجود دارد که در ادامه به مهم ترین و بهترین بیمارستان های خصوصی ترکیه اشاره می کنیم:

 1. بیمارستان خصوصی آجی بادم : بیمارستان Acıbadem به علت سال ها کار با بیمارهای خارجی، خدمات منحصر به فردی در زمینه مترجمی برای تسهیل روند درمانی بیمار ارائه می کند. گروه سلامت Acıbadem دارای مراکز درمانی و بیمارستان های متعددی است که از عبارتند از: بیمارستان آجی بادم باکرکوی، بیمارستان آجی بادم فولیا، بیمارستان آجی بادم کادیکوی، بیمارستان آجی بادم کوزیاتاگی، بیمارستان آجی بادم ماسلاک، بیمارستان آجی بادم تکسیم و بیمارستان بین المللی آجی بادم یشیل کوی. بیمارستان آجی بادم فولیا، دارای گواهینامه مرکز پزشکی عالی فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) از سال 2012، حرفه ای ترین موسسه ترکیه از نظر سلامت ورزشی به ویژه سلامت بازیکنان فوتبال است و متخصص در پزشکی علوم ورزشی است.
 2. بیمارستان مموریال شیشلی : این بیمارستان بیشتر به واسطه استانداردهای جهانی در جراحی مشهور است و اولین بیمارستان ترکیه است که موفق به دریافت گواهی کمیسیون مشترک بین المللی (jci) شده است.
 3. ارتدوپدی در بیمارستان های استانبول
 4. بیمارستان آمریکایی نیشانتاشی : این بیمارستان بیش از یک صده تجربه در زمینه پزشکی دارد که از برجسته ترین کادر درمان و بالاترین کیفیت های درمانی بهره می برد. بیمارستان امریکایی در استانبول دارای گواهی کمیسیون مشترک بین المللی (JCI)، گواهی کیفیت ایزو 9001، گواهی سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو 14001 و گواهی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ایزو 27001 است. بیمارستان آمریکایی ها در ترکیه، نیشانتاشی جزو پیشگامان ارائه خدمات درمانی به خارجی ها در استانبول است.
 5. بیمارستان فلورانس نایتینگل : بیمارستان فولرانس نایتینگل نیز از جمله مراکز درمانی برجسته با بهره برداری از امکانات روز دنیا و همچنین بالگرد اورژانس است که هلیکوپترهای آمبولانس هوایی را پشتیبانی می نماید. این بیمارستان سه شعبه تحت عنوان بیمارستان اروپایی فلورانس نایتینگل در شیشلی، بیمارستان فلورانس نایتینگل در چاگلایان و بیمارستان متروپولیتن فلورانس نایتینگل در گایرتپه دارد.
 6. بیمارستان مغز NP : این بیمارستان یکی از مراکز درمانی است که خدمات درمانی را ویژه هر بیمار شخصی سازی می کند و استانداردهایی نظیر بیمارستان جان هاپکینز دارد. این بیمارستان، وضعیت بیمار را پیش از رفتن بیمار به این مرکز بررسی می کند و اطلاعات زمانی و هزینه ای مرتبط با روند درمان بیمار را از قبل به بیمار ارائه می نماید و در صورت تایید بیمار، با هماهنگی صدور ویزا، مترجم و خدمات اقامت، شرایط بی نظیری را برای بیمار فراهم می نماید.
 7. نورولوژی در بیمارستان های استانبول
 8. بیمارستان ابن سینا در اسنلر : بیمارستان Avicenna ، از جمله بیمارستان های خصوصی ساکن در بخش آسیایی و اروپایی استانبول است. شعبه مرکزی این بیمارستان در اسنلر استانبول است. همچنین این مرکز درمانی در مناطق کارتال، آتاشهیر و کاییتهانه نیز شعبه دارد.
 9. بیمارستان اوراسیا : بیمارستان خصوصی Avrasya در مناطق زیتین برنو و قاضی عثمان پاشا قرار دارد که به علت اتاق های عمل و کادر جراحی پیشرفته معروف است.
 10. بیمارستان اینجیرلی در باکرکوی : بیمارستان Incirli باکرکوی از جمله بیمارستان های بخش خصوصی است که خدمات اورژانس پیشرفته ای دارد.
 11. بیمارستان کولان : بیمارستان Kolan در مناطق شیشلی، بیلیکدوزو، یویوک چکمجه و سیلیویری استانبول به ارائه خدمات با کیفیت می پردازد. تمرکز این مرکز درمانی در غرب استانبول، توجه ساکنین این منطقه را به خود جلب کرده است.
 12. بیمارستان مدیسین باجیلار : بیمارستان Medicine، 400 تختخوابی در باجیلار استانبول، به ارائه خدمت می پردازد و با بیمارستان دانشکده پزشکی دانشگاه اطلس هم همکاری دارد.
خدمات توانبخشی در بیمارستان های استانبول

خرید دارو از داروخانه های شبانه روزی بیمارستان های ترکیه

برخی از بیمارستان ها دارای داروخانه هستند و شما می توانید برای دریافت دارو به این داروخانه ها در ترکیه مراجعه نمایید. با توجه به اینکه داروخانه های شبانه روزی در ترکیه دارای شیفت های متغیر و سیال هستند، بنابراین استفاده از داروخانه های درون بیمارستانی بسیار مفید فایده است.
برای اطلاع در مورد روند کاری داروخانه های ترکیه، پیشنهاد می کنیم که مقاله همه چیز در مورد داروخانه های ترکیه را مطالعه نمایید.

خرید دارو از داروخانه های استانبول

اولین بیمارستان ایرانی در استانبول

بيمارستان ايراني در استانبول در سال های اخیر شروع به کار کرده است. بيمارستان ايراني در تركيه به علت مهاجرت گسترده ایرانیان به این کشور و عدم تسلط بسیاری از هموطنان به زبان ترکی استانبولی، واقعاً ارزشمند است. بیمارستان ایرانیان در استانبول تحت عنوان کلینیک الیتیوم در اسنیورت استانبول فعالیت می کند.

مراجعه به بیمارستان ایرانی در استانبول

لزوم آگاهی از بیمارستان های استانبول ترکیه

اکنون که بیمارستان های استانبول را بهتر شناختیم، به این درک رسیدیم که اساساً عبارت بهترین بیمارستان استانبول، گزاره درستی نیست چرا که هر مرکز درمانی در استانبول، بصورت تخصصی در حوزه خاصی دارای ویژگی های منحصر به فرد است و الزاماً برخی از امکانات لوکس برخی از بیمارستان های خصوصی نیز ممکن است مناسب یک بیماری ساده نباشد.
از شما دعوت می کنیم تا تجربه خود در مراجعه به بیمارستان های استانبول را با ما در میان بگذارید.مطالب مرتبط در ترکیه فور اور
خرید بیمه درمانی اقامت ترکیه
پزشک خانواده در ترکیه
داورخانه ها در ترکیه
بارداری در ترکیه


سؤالات متداول
اطلاعاتی که در مورد بیمارستان ها در استانبول نمی دانید
سوالات متداول در مورد بیمارستان ها در استانبول
آیا امکان مراجعه به بیمارستان های دولتی استانبول برای ایرانیان وجود دارد؟
بله. در صورتیکه اقامت قانونی ترکیه را داشته باشید با هزینه اندک ویزیت و درمان خواهید شد.
آیا بیمه اقامت ترکیه در بیمارستان های این کشور قابل قبول است؟
بله بیمه اقامت ترکیه در بیمارستان های طرف قرارداد با شرکت بیمه مدنظر قابل استفاده است.
آیا بیمارستان ایرانی در استانبول وجود دارد؟
بله. شما می توانید به بیمارستان ایرانی ها با پرسنل اکثراً فارسی زبان مراجعه کنید.


ارسال نظر و سوال

نظرات

شما می توانید نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را در بخش زیر مطرح نمایید. پاسخ شما در کمتر از یک روز کاری از سوی کارشناسان ما ارائه خواهد شد و به شما برای مشاهده پاسخ مطلب تان، در واتس اپ یا تلگرام اطلاع رسانی خواهد گردید.